İsmim Burakcan Çil. 28/12/1993 İstanbul doğumluyum. Anafartalar İlköğretim Okulunda 6. sınıfta okuyorum. Ailem Sivas' lı olduğu için, küçüklüğümden beri türkülerle büyüdüm. Radyo Ekin' i dinlerken Mihrican Bahar tarafından Amatör 2005" ses yarışması yapılacağını öğrendim. "Bu yarışmaya katıldım ve 4. seçildim. Jüri üyeleri, müzik eğitimi almam için Türkü Müzik Merkezini tavsiye ettiler. Türkü Müzik Merkezinde eğitimime başladıktan sonra, tavsiyelerinin çok isabetli olduğunu anladım. Tam bir aile ve dostluk ortamı. Derviş hocamın derin bilgisi ve üstün gayretiyle, kısa zamanda kaydettiğim ilerleme, beni de ailemi de çok mutlu etti. Çalışmalarımı sürdürüyorum. Hepinize tavsiye ederim.

İsmim Dr. Kayhan sevgi. İç hastalıkları uzmanıyım. Aile havasında sıcak ve neşeli, okul havasında disiplinli, üniversite havasında bilimsel bir ortam. Başlangıçta eğlence gibi hissedilse de, ciddi bir kurs ortamı var. Kursa başlayalı henüz bir kaç ay olmuşken, daha sazı tutmayı bile bilmezken şu anda 10' dan fazla türküyü çalabilmekteyiz. Saz çalma tekniğimizdeki gelişmeyi daha çok bizi dışarıdan dinleyenler fark ediyor, şaşırıyor ve tebrik ediyorlar. Bağlama hocamız müzik ustası Derviş Şınık' ın öğretme tekniği, sabrı ve inadı, burada en büyük etken. Kursa, "Keşke yıllar önce başlasaydım." diye üzülmek yerine "iyi ki yıllar sonra değil, şimdi başlamışım." diyerek seviniyorum. Hocamıza ve kurs arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.   
   
Merhaba Dostlar. Adım Özgür Bıçakçı sınıf öğretmeniyim. Aslında söylenmesi gereken ne varsa hepsini arkadaşlarım doğru ve güzel bir sekılde dile getirmişler.Her şeyden önce Türkü Müzik Merkezinde ben ne buldum?? saygı sevgi dürüstlük samımıyet hoşgörü muhabbet ve sıcak bir aile ortamı buldum. Günümüzde maalesef bunların hepsini bir arada bulmak gerçekten zor. Bazen müziğe çok geç başladığımı düşünsemde gerçek anlamda bir müzik eğitimi almaktan ve bu eğitimi veren değerli hocam Derviş Şinik'i tanımış olmaktan dolayı kendimi şanslı hissediyorum. Öz verili çalışmalarından dolayı hocama teşekkür eder, arkadaşlarıma başarılar dilerim.
Ben Yağmur Demirpehlivan. 10 yaşındayım. Üç senedir gitar kursuna gidiyorum. Burası çok güzel bir yer. Biz burada çok eğleniyoruz. Burada sohbet köşemiz var. Dersler çok eğlenceli. Yani, hem öğreniyoruz hem de eğleniyoruz. Bundan güzel ne olabilir? Bazı kişilere müzik aleti çalmak çok zor geliyor. Ama öyle değil. Ben bundan çok zevk alıyorum. Burada bir Derviş hoca var. Çok iyi biri. Bana her zaman diyor ki "Müzik aleti çalan kişi iyi, duygusal ve yardım sever biri olur." Ve benim de büyüyünce çok ünlü bir müzisyen olacağımı söylüyor. Annem de bunlara inanıyor ve burada saz çalmaya gitmek istiyor. Kardeşim de mandolin çalmaya gelecek ve bu küçük yaşta notaları öğrenecek. Burada her türlü enstrüman kursu var ve burası çok güzel.

Ben Nazan Karahan. 27/01/1995 doğumluyum.Yaklaşık 3 yıldır Türkü Müzik Merkezi' ne devam ediyorum. İlk katıldığım gün çok heyecanlıydım. Sevgili hocam Derviş Şınık sayesinde, heyecanım kısa süre içinde heves ve isteğe dönüştü. Hocamı çok seviyorum ve ailemden birisiymiş gibi görüyorum. Halen inanılmaz bir istekle kursuma devam ediyorum. Hocam bana "Tamam Nazan. Artık hazırsın. İstediğim gibi oldun." deyinceye kadar bu çalışmayı sürdürmeyi düşünüyorum. Hocamın; yakınlığı, bana ve diğer arkadaşlarıma verdiği desteği, yardım severliği ve şakaları ona olan sevgi ve saygımı gittikçe arttırıyor. Kısacası, şimdiye kadar hocamla ve bundan sonra da daima hocamla olmak dileğiyle. Hocama sonsuz saygılarımla.

Merhabalar. Ben Burcu Öztürk. 11 yaşında 6. sınıf öğrencisiyim. Hayatımda müzik her zaman büyük bir yer kaplamıştır. Nasıl mı? Tabi ki büyük bir ses sanatçısı, piyanist falan değilim. Müzik hayatımda her an vardı. Ayakkabılarımı bağlarken, evde ödevlerimden kaytarmış, çift kişilik koltuğun zevkini enine boyuna yaşarken, yemek yerken, su içerken, bilgisayarın başındayken,  hep bir köşede müzik ezgileri vardı kulağımı dolduran. Ama bununla yetinmek istemedim ve gitar dersi almaya karar verdim. Ev ahalisinden de "EVET" kararı çıktı! Bilgi ve tecrübesiyle adını duyurmuş, Türkü Müzik Merkezi' nde kendimi buluverdim. Çok çekiniyor ve korkuyordum. Ya yapamazsam, ya bende yetenek yoksa diye. Ama, çekingenliğim ve korkum boşunaymış. Bu korkunun boşa çıkmasının nedeni, benim doğuştan gitarist olmam değil, karşımdaki sıcak ve arkadaşça öğretme gayretiydi. Gerçekten gösterdikleri sabıra hayranım. Yüz kez hata yapsam, yüz kez iyi niyetle, güler yüzle hatayı düzeltme çabası görüyorum. Saklayamayacağım. İnsanın hata yapası geliyor! Şaka bir yana, Derviş Şınık ve Erman Sercan hocama; çaba, sabır ve tecrübelerini yansıtma gayretlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Aklınızda bir parça da olsa müzik icra etmek varsa, anı yakalayın ve hemen gelin. İnanın bana, pişman olmayacağınıza garanti veririm. 

 

İsmim Jale Gelemet. 29/09/1985 İstanbul doğumluyum. 2004 yılından beri Türkü Müzik Merkezi' nde eğitim görmekteyim. İstek, inanç ve çabayla oluşturduğumuz ekibimizle yaptığımız çalıp söyleme çalışmaları neticesinde, günden güne artan bilgi ve becerimiz bizi çok mutlu ediyor. Geç kalmadınız. Gerçekten birşeyler yapmak istiyorsanız; rehberiniz Türkü Müzik Merkezi ve eğitim alacağınız kişi saz üstadı hocamız Derviş Şınık olmalı. İnanın kafanızda hiç bir soru işareti kalmayacak. Evinizde ve hiç bir yerde bulamayacağınız ortamı ve sıcaklığı burada bulacaksınız. Hepinizi bekliyoruz. Sevgilerimle.

 

İsmim Muzaffer Kap. Muzik aleti çalmak isteyenler için Türkü Müzik Merkezi' nin aileleriyle birlikte girip çıkabilecekleri en ideal müzik dershanesi olduğunu düşünüyorum. Ben çocukluğumdan beri özlemini çektiğim kemençe çalmayı burada öğrendim. Türkü Müzik Merkezi' nin  nasıl bir yer olduğunu öğrenmek için kapısını çalarsanız, herkese tavsiye edilebilecek bir aile ortamı olduğunu göreceksiniz.

 

İsmim Sebat Karul. 05/12/1981 Elazığ doğumluyum. Türkü Müzik Merkezi' nde 4. ayım. Bağlama eğitimi alıyorum. Kısa zamanda ilerlediğimi düşünüyorum. İlerlememdeki en büyük etken, hocaların her birimizle ayrı ayrı ilgilenmeleri ve anlamadığımız noktalarda sıkılmadan defalarca anlatacak kadar sabırlı olmalarıdır. Bağlama çalmak en büyük hayalimdi. Bu hayalimi böyle seviyeli, kaliteli ve güvenilir bir kurumda gerçekleştirmek; gelecekte yapmak istediğim ve kesinlikle yapacağım işlerin sağlam temeller üzerinde kurulduğunun kanıtıdır. Bu da bana ayrı bir güven duygusu veriyor. Bence insanların bir ideali varsa, bunu en güzel şekilde ve en iyi yerde gerçekleştirmelidir. Ben bunu yaptığıma inanıyorum.

Eğer "müzik ruhun gıdası" ise, Türkü Müzik Merkezi de bunun yeridir.

 

İsmim Nazire Turan. Bağlama çalmayı öğrenmeye karar verdiğim gün, bir kaç kurs aradım. Hiç birinin saatleri bana uygun gelmedi. Bir gün minibüse bindiğimde Türkü Müzik Merkezi' nin reklamını gördüm. "Ev hanımlarına bağlama kursu verilir." Telefon numarasını aldım ve eve gelince aradım. Görüşmeye giderken nasıl bir yerle karşılaşacağımı merak ediyordum. Kapıyı çalıp içeri girdiğimde, güler yüz ve çok sıcak bir ortamla karşılaştım. Bağlamayı öğrenmekle beraber çok güzel arkadaşlıklar da kazandım. Biz ev hanımlarına bu şansı veren Derviş hocamıza teşekkür ediyorum.

 

İsmim Senem Gedik. Öğrenmenin yaşı yoktur. Bu işe hobi olsun diye başladım. Ama, bir tutku haline geldi. Benim için monotonlaşan hayatıma renk kattı. Yüz yıllardır çalınıp söylenen türkülerimiz ve kültürümüz beni öylesine büyüledi ki. Herkese tavsiye ederim. Böyle bir yer açtığı için ve bizlere en iyi şekilde, sabırla öğretmesinden dolayı öğretmenimize teşekkür eder, başarılar dileriz. Saygılarımızla. Boşuna dememişler "Müzik ruhun gıdasıdır."  

 

İsmim Sevim Kayabaşı. Küçüklüğümden beri hep içimde kalmıştı. Bağlamayı çok seviyordum. Bir gün, Türkü Müzik Merkezi' nin kapısını çaldım. Yaşım kırk olmuştu. Ben bu yaşta öğrenebilirmiyim diye sormuştum. Hocamda bana "Öğrenmenin yaşı yok." demişti. Ve başladım, çok da güzel oldu. Çok mutluyum bağlama çaldığım için. Derviş hocama teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 
İsmim Suna Ölçer. Türkü Müzik Merkezi' nde, müzik eğitiminin yanısıra dostluk ve kardeşliğin birlikte yürütüldüğü, sıcak ve güvenli bir ortamı bulduğum için çok mutluyum. 13 yıllık idarecilik gibi yıpratıcı bir görevi yaptıktan sonra, her zaman arzusunu duyduğum bağlama çalabilme arzumu gerçekleştirme çabama yardımcı olan ve derin müzik bilgisinden faydalanmama imkan sağlayan; değerli hocam Derviş Şınık' a teşekkür ediyorum.  
 
Merhaba ben Ayten KARABACAK Erzurum doğumluyum, yaklaşık 4 aydır Türkü Müzik Merkezinde değerli hocam Derviş ŞİNİK ten bağlama eğitimi alıyorum. Böyle sıcak bir ortamda dostluğun, sevginin ve güzelliğin ve arkadaşlığın en güzelini paylaştığım için çok mutluyum.
 
Bağlamaya olan tutkunluğum küçük yaşlarda başladı. Eskiden babamın sazı vardı, gizli gizli çalardım çünkü çalmama izin vermez erkek işi derdi.Kursa gitmeme  de karşı çıkmıştı. Ama ben yine de kendi kendime çalıp, kara düzen de olsa saz çalmasını öğrendim. Komşumuz bana Türkü Müzik Merkezini önerdi. Yaklaşık 3yıldır Türkü Müzik merkezine gidiyorum. Ben kara düzenle öğrenmeye başladığım için yanlış başladım.    Yanlışı düzeltmek büyük sabır gerektirir. Hocamız Derviş ŞİNİK bu sabrı göstererek, bana yanlışlarımı unutturdu. Kendisine minnettarım. Şimdi diyorum ki iyi ki babam beni kursa göndermemiş. Yoksa Türkü Müzik Merkezi ile buluşamaz, bu seviyeye gelemezdim.Türkü Müzik Merkezi beni ikinci evim. Geç de olsa doğru evi buldum.
Rahime KENDİGELEN
 

Merhaba sevgili türkü dostları, sizce bir kapıdan içeri girdiğiniz de sizin için önemli olan nedir ?  Sevgi, hoşgörü, dost bir insanın babacan tavrı, saygı, muhabbet ; yoksa türkü tadında bir çalışma ortamı.

Türkü Müzik Okuluna adım attığım ilk günden itibaren bütün bunların yanısra güzel bir arkadas ortamı bulmam beni daha fazla öğrenme isteğine sürüklediğini söyleyebilirim. Başta sevgili hocam Derviş ŞİNİK'e ve diğer çalışma arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Disiplinli bir çalışma yapabileceğine inanmak, beraberinde başarıyı getireceğinden kimsenin şüphesi olmasın.Bunu   sağladığın  için teşekkürler TÜRKÜ MÜZİK MERKEZİ
Faruk AĞAR
 

Sevgili müzik sevenler, ben develet hizmetinde uzun yıllar çalışıp emekliye ayrılmış bir kişiyim. Gerek çocukluk gerekse gençlik yıllarıma çalışma yaşamı nedeni ile mzüik ile meşgul olamadım. Ama bu sevgi her zaman gönlümde vardı. Ayrıca bir müzik enstrümanı çalamamanın eksikliğini tüm yaşamım boyunca hisettim.

Şimdi zaman açısından özgürüm. Bu özgürlüğümü müziğin duygusallığı ile pekiştirerek yaşamaya başladım. Bana bu olanağı sağlayan TÜRKÜ MÜZİK MERKEZİ öğretmenlerine içtenlikle teşekkür ediyorum. Birebir öğretimin faydasını burada gördüm. Eğitimde ki titiz davranışları, öğretim mekanlarının uygunluğu kısa sürede geldiğim eğitim seviyesinin oluşmasının en güzel göstergesi olmuştur. Onları çok seviyorum ve saygı duyuyorum .
Fethi Metin ŞENTÜRK