DERVİŞ HOCA


Bağlama'yı, yıllarını Türk Halk Müziği'ne vermiş bir derviş' ten öğreneceksiniz.

Telli çalgıların atası sayılan bağlamaya ve Türk Halk Müziğine yıllarını vermiş olan Derviş ŞİNİK 1957 yılında Elazığ'da doğdu.

1975-1977 yılları arasında Kasımpaşa'da bağlama yapım ustası olarak bilinen Ömer GÖK'ün yanında çalışmaya başladı. Öğreniminin ilk yıllarından itibaren müziğe ve bağlamaya ilgi duyan Derviş ŞİNİK 1980- 1986 yılları arasında Devlet Konservatuarında ilk müzik eğitimini tamamladı.

1983-1986 yılları arasında Ahmet Gazi Ayhan ile tanışıp çalışmalar ve çeşitli araştırmalar yaparak Türk Halk Müziğine katkıda bulundular. Hemen ardından Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde bağlama ve koro çalışmalarına katıldı ve beraberinde Türk Folklor Kurumuna çeşitli çalışmalarıyla katkıda bulundu.

Film-San'a üye olan Derviş ŞİNİK birçok filmlerde de rol almıştır. (Debreli Hasan, Azap Çiçeği, Akşam Güneşi …)

Derviş ŞİNİK 2002 yılında şahsına ait Sarıyer Ferahevler semtinde bulunmakta olan Türkü Müzik Merkezi'ni kurdu.

2005 yılında Mor Menekşe adlı dergisinde müzik üzerine röportajı yayınlanan Derviş ŞİNİK , 2006 yılında Kabataş Ticaret Meslek Lisesi'nde ve İzzet Baysal Huzurevi'nde vermiş olduğu konserlerden dolayı Teşekkür Ödülleri bulunmaktadır.

2007 yılında 22 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Darülaceze'de verdiği konserde de İçişleri Bakanlığı tarafından ödüle layık görülmüştür. Yine 13 Haziran 2007'de T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu adına hazırlanan konserde Eyüp Çocuk Yuvası teşekkür plaketi almıştır.

Derviş ŞİNİK ve yetiştirdiği öğrenciler Türkü Müzik Merkezi olarak Sarıyer Belediyesi'nin, Sarıyer İstinye Eski Tersane alanında düzenlediği Ramazan etkinliklerinin konserlerinde de yer almaktadır.

Son olarak İ.T.Ü (İstanbul Teknik Üniversitesi) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü'nün düzenlemiş olduğu 2010 / 2011 Eğitim Yılı Yetişmiş Müzik Eğitim (YME) Arif Sağ Ustalık Sınıfı Bağlama kursunu başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Derviş ŞİNİK halen Türkü Müzik Merkezi'nde eğitim vermeye devam etmektedir.

Saygılarımla
Derviş ŞİNİK


İrtibat Cep : 536 563 79 46
İrtibat Tel : 212 262 49 00
E-Posta: info@turkumuzikmerkezi.net

Resmi facebook sayfamız : Sarıyer Piyano Gitar Keman Bağlama Şan Kursu

Resmi sitelerimiz :
www.turkumuzikmerkezi.net

www.turkumuzikmerkezi.com.tr
www.turkumuzikmerkezi.com